Виготовлення листівок до дня Святого Валентина.
Колись люди вірили, що почуття, такі як любов, удача, гнів чи побоювання, перебувають у серці, пізніше стали вважати, що лише почуття любові перебуває у серці. Тож серце у наш час — це символ кохання та дня Святого Валентина.
27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Голокост – це планомірне й організоване знищення єврейського населення в роки Другої світової війни. Жертвами Голокосту стали 6 млн. євреїв Європи, в Україні – 1,5 млн. символом Голокосту в Україні став бабин Яр. Саме тут нацистами за роки окупації було знищено найбільшу кількість єврейського населення.
29 січня – День пам’яті Героїв Крут
Понад сто років тому, 1918 року, українські студенти й гімназисти прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути. Це дало змогу затримати просування армії Муравйова на Київ та укласти Берестецький мирний договір, що означало міжнародне визнання української незалежності
30 січня – День визволення села Пастирського
Село Пастирське було визволено від нацистських військ в ході Корсунь-Шевченківської битви. Бої за село вели 25-29 січня 1944 р. радянські війська 31-ї Гвардійської та 375-ї стрілецької дивізії 4-ї Гвардійської армії 2-го Українського фронту. Активні бойові дії вели воїни стрілецьких полків, які хоч і зазнали значних втрат, прорвали німецьку оборону на північно-східних окраїнах села, перетнули дорогу Сердюківка-Пастирське і 26 січня ввірвалися у сільські вулиці П’ятихатки Гончарівка та на Вівсяний хутір. Становище радянських військ в районі Пастирського ускладнилося 27 січня, коли значне угрупування німецьких військ з району Ташлик-Сердюківка по дорозі Сердюківка-Пастирське-Капітанівка прорвалося в район Златополя і там закрило прорив у своєму фронті. В результаті цього воїни стрілецького полку опинилися в ворожому оточенні на Вівсяному хуторі. 29 січня радянське командування, зосередивши резерви в районі сіл Олянине і Оситняжка, здійснило наступ в напрямку сіл Капітанівка і Тишківка і тут вдруге прорвало німецький фронт. В ніч з 29 на 30 січня німецькі війська поспішно відступили з села Пастирського в західному напрямку.
В боях за визволення села Пастирського від німецьких окупантів загинуло близько 400-т радянських воїнів.
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 9 класу закладів загальної середньої освіти
#ДеньСоборностіУкраїни
Дві сторони у України,
Та Україна в нас одна.
А ми усі сини і дочки,
Української землі. #ДеньСоборностіУкраїни
ПРО НЕДОПУЩЕННЯ ДИВЕРСІЙ, ТЕРОРИСТИЧНИХ АКТІВ ТА ІНШИХ НАДЗВИЧАЙНИХ ПОДІЙ
ПАМ’ЯТКА ПОРЯДОК ДІЙ НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ОГОЛОШЕННЯ ЕВАКУАЦІЇ
"Мир тобі, вкраїнська хато,
Хай вам буде в будень, в свята
І любов, і ласка, втіха
Хай минають вас всі лиха!"
Співали колядок та новорічних пісень, вітали зі святами та грали в ігри. Так пройшло сьогоднішнє свято. Учні перетворитися у героїв вертепу й зануритися в атмосферу зимових свят.
Дякуємо ТОВ "Олімп", ТОВ "Агро-Рось" та старості села Куликовій О. Д. за солодкі подарунки.
День святого Миколая
День святого Миколая є невід'ємною частиною української культури та історії. З цього свята починається цикл зимових свят в Україні.
Напередодні свята учні взяли участь у квест-грі "Запалюємо зорі". Веселі конкурси та рухливі ігри стали чудовим завершенням навчального тижня.
Окремо подяка ТОВ "Олімп" та депутату Черкаської обласної ради Сегеді Ю. Ю. за солодкі подарунки.
Коли замерзла річка
І став біленьким гай,
Прийшов у темну нічку
На землю Миколай.
Від хати і до хати
Снігами через лід
Спішить, спішить завзято
Старенький сивий дід.
Він в шапці-неведимці,
У теплім кожушку,
Приніс усім гостинці
У чарівнім мішку.
Абітурієнти з тимчасово окупованих територій: вибір на користь України
«16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати: 25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок, 1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, 5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера, 10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини.
Я відкрила бабусину скриню,
В ній стареньку я хустку знайшла.
Одягла її, наче малинка,
Стала гарна я зразу така.
Посміхнулись захоплено друзі,
Бо вона мені так до лиця,
Вишивана яскрава хустинка,
Що бабуся мені зберегла.
«Цього дня жінки в різних країнах світу одягнуть українську хустку і встановлять рекорд України. До флешмобу долучаються етнічні українки і жінки з понад 20 країн світу”,– повідомляє Лана Вєтрова, керівниця Національного Реєстру Рекордів. І додає, жінки з Сполучених Штатів Америки, Канади, Італії, Греції, Польщі, Кенії, Казахстану, Йорданії, Латвії, Індії, Португалії, Грузії, Греції, Болгарії, Вірменії, Росії, Узбекистани також одягнуть українську хустку.
«Приєднуюся до флешмобу, тому що дуже люблю хустки. В мене їх багато, на всі випадки. Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини», – зазначає у ФБ українка Лейла Саваш, яка живе у Туреччині і місті Кушадаси.
Вона каже, що хустина є оберегом жінки з давніх-давен. Дівчатка, в основному, носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку. Хустка була її оберегом, оберегом сім’ї, родини. Це – символ і необхідність.
Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе!#Засвіти_свічку
21 листопада – День Гідності та Свободи
Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установлено в Україні День Гідності та Свободи, який відзначають щорічно 21 листопада.
Одна від Заходу й до Сходу
Володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.
"Як зберегти своє життя"
У рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху було організовано перегляд тематичних мультфільмів, створено інформаційний стенд, проведено Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому", учні обмінювалися порадами "Як зберегти своє життя" та створили пам'ятки "Правила дорожнього руху знай – життя та здоров'я зберігай"
Урочиста лінійка 1 вересня
Урочиста лінійка, веселий квест, перший урок. Так пройшов сьогоднішній день у школі. Учні проявляли креативність, винахідливість, уміння працювати в команді та жагу до перемоги, згадали факти з історії України, її символи, відомих людей; дізналися цікаві факти про кожну з областей нашої країни; відбулося знайомство першокласників та їх перший шкільний урок.
Наш спільний дім – велика Україна.
Сьогодні всіх дітей скликає на урок.
Щаслива буде хай кожнісінька дитина
І впевнено в науку робить крок!
Свято Останнього дзвоника у ЗЗСО с. Пастирське
Травень двері закриває,
Рік навчальний вже минув,
У школі дзвоник всіх скликає-
День останній вже прибув.
#День _ вишиванки_єднає_2021
А українська вишиванка — диво,
У ній народу код, його душі.
І кожному в ній зручно і красиво,
Вдягнути ж вишиванку поспіши.
І гордо йди у ній по цілім світі,
Та мовою своєю розмовляй!
І хай сміється сонечко в зеніті —
Ти рідного свого не забувай!
#День _ вишиванки_єднає_2021
«1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!»
У ЗЗСО І-ІІ ступенів с. Пастирського під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено захід, присвячений Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом в Європі.
На уроці пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», висвітлили події Другої світової війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни .
Потім учні та колектив школи поклали квіти до Обеліска Слави і надмогильного пам’ятника воїнам-визволителям села .
Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні, педагоги, гості вшанували хвилиною мовчання.
Тиждень безпеки життєдіяльності та охорони праці
У рамках тижня( 26.04.-30.04.2021 р.) безпеки життєдіяльності та охорони праці в закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів
с. Пастирське пройшли: конкурс-виставка малюнків “Охорона праці очима дітей”, квест “Дитина вдома. Побутові небезпеки”, практичні заняття «Увага!Пожежа!», «Надання першої долікарської допомоги», виховний захід "28 квітня - Всесвітній день охорони праці".
Основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності та розвиток життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя.
Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє
.
Благодійної акції"Допоможи воїну АТО"
Колектив закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с.Пастирське долучилися до благодійної акції"Допоможи воїну АТО"до Великодня.Упродовж акції приносили продукти харчування, засоби гігієни та власноруч малювали малюнки, листівки з побажаннями для воїнів АТО. Сподіваємося, що скромні дарунки принесуть нашим захисникам хвилини радості та згадку про рідну домівку .
ТАМ ДЕ ПРИБИРАЮТЬ,А ТАМ ДЕ НЕ СМІТЯТЬ.
20 квітня працівники закладу загальної середньої освіти та дитячого садочка с. Пастирського прийняли участь у прибиранні території біля села (Реп'яшка) .Спільними зусиллями ліквідовано стихійне сміттєзвалище, впорядковано узбіччя дороги.Дякую всім,хто приєднався до сьогоднішньої акції.Будьте здорові та щасливі.Пам'ятаймо, чистота довкілля залежить саме від кожного з нас!Адже ЧИСТО НЕ ТАМ ДЕ ПРИБИРАЮТЬ,А ТАМ ДЕ НЕ СМІТЯТЬ.
"Ми вам принесли весну".
Принесли нам лебеді на крилах весну. Лебеді,лебеді,лебеді...
Вони зачарували своєю красою заклад освіти с.Пастирське. А виготовила їх разом з учнями вчителька трудового навчання Луцька Ольга Михайлівна.Вони,ніби пливуть по озеру,промовляючи:"Ми вам принесли весну".
Дивлячись на цей витвір, зроблений руками людини,ми задумуємося над своїм життям,порівнюємо його з лебединим та промовляємо:"Яку красу можуть робити людські руки!"
До уваги учасників освітнього процесу
Шановні батьки! Відповідно до наказу по Закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів с. Пастирське Тернівської сільської ради № 12 від 15.03.2021 року "Про проведення весняних канікул та запобігання дитячому травматизму"
весняні канікули перенесено на 22-26 березня 2021 року.
Дорогі учні! Бажаємо Вам гарно відпочити, цікаво та з користю провести весняні канікули. Ознайомтеся з пам'ятками, які вам надіслали класні керівники. Дотримуйтеся правил поведінки для збереження свого життя і здоров'я!
Кілька простих порад для дітей та їх батьків,
як безпечно користуватись Інтернетом, щоб не накликати на себе неприємностей.
РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ЩОДО БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ У ЦИФРОВОМУ ПРОСТОРІ
Збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, яка загрожує їхньому життю та здоров’ю, зокрема – в соцмережах. Щоб підвищити обізнаність вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей, МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків.Право дитини на безпеку та захист є базовим і поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом.
Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками.
Під час організації профілактичних заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо:
- прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі);
- електронної участі (в ухваленні рішень);
- збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями;
- механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.
Якщо дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України. Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:
Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини:
0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних), 16 111 (безкоштовно з мобільних);
онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer;
чатбот у Telegram і Viber, який допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.
Докладніше про це читайте ось тут.
"Міс Весна-2021"
До Міжнародного жіночого дня учениці школи мали змогу взяти участь у конкурсі "Міс Весна-2021". Цей святковий захід дав можливість проявити свою творчість, креативність, винахідливість, показати таланти, вміння. Попри те, що дівчата були суперницями, на сцені була атмосфера товариства й взаємодопомоги, а в глядацькій залі – підтримка від однокласників й молодших друзів.