Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 13.05.2021, 22:01

Пастирська ЗОШ

Меню сайту
Погода

Незабутня подорож

Поїздка до міста Черкаси, приурочена до Міжнародного Дня Театру 

 

У неділю, 25 березня група вчителів школи відвідала Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка. Переглянувши трагікомедію «Кайдашева сім'я» усі були в захваті від гри акторів.

Повість написана земляком  черкаського театру - Іваном Нечуєм-Левицьким - понад сто років тому. Але чи знайдуться і сьогодні байдужі до родинних пристрастей, що раз по раз вибухають у боротьбі за сімейне верховенство між: свекрухою та невісткою? Та ще коли одна варта другої, замість сподіваного спочинку мати змушена всьому дати лад. От і гуде хата, як вулик щоденними сварками: грюкають двері, дзвенять шибки, верещать жінки, сердито покрикують старий батько, пробують не-окріплі баси неслухняні сини. І ось уже колись привітна чепурна хата клекоче як перед виверженням Везувію, і вже покрівля здіймається від того жару який щедро сиплять один одному Кайдаші за пазуху - за переварений борщ, за недостигле тісто, за неметені сіни, за поламане мотовило, биті горшки та чужі яйця...

    Здавалося, всім відома, перечитана і переслухана трагікомедія у блискучому виконанні артистів Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка ожила всіма барвами та відтінками і до цих пір до кінця незбагненної душі українців, торкнулась потаємних струн самих глядачів, заставила кожного подивитися на себе збоку. Словом, задоволеними залишились усі.

 

 А ще посиділи за чашкою кави в кафе. І тепер мріємо повернутися до театру вже найближчим часом. Чого й усім бажаємо.

 

 

 

 

На осінніх канікулах  учні та вчителі Пастирської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснили подорож у м. Переяслав -Хмельницький.

     Це одне з найдавніших міст України, розташоване на берегах річки Трубіж. Вперше згадується в 907-му як одне з трьох найбільших міст Київської Русі. У місті нараховується понад 20 музеїв. Серед них -Музей українського одягу, Археологічний музей, Меморіа­льний музей Г.С.Сковороди, Музей кобзарства. Цікавою була екскурсія до історично-етно­графічного заповідника під відкритим небом "Переяслав". Сюди привезено зовсім древні йстаровинні житла з різних куточків України.

          Ми оглянули скіфські і сарматські культури, землянки та напівземлянки наших пращу­рів. Потім перейшли до дере­в'яних хатинок і мазанок. Цікаво було побачити побут різних верств населення, представ­ників ремесел.
На території заповідника знімалося багато кінофільмів,зокрема "Вій", новорічні мюзикли
"За двома зайцями" та "Сорочинський ярмарок".
           Переяслав - Хмельницький привітав нас усміхненими обличчями мешканців, грандіоз­ними будівлями і затишними вуличками.


          Тут жив Григорій Сково­рода. А Тарас Шевченко написав свій "Заповіт". Тут народилися Шолом Алейхем, етнограф Павло Чубинський, архітектор Володимир Заболотній.
          Навчальна екскурсія три­вала цілий день. Ми багато чого дізналися, намилувалися кра­сою  осінньої природи. Додому повернулися з великою кількістю сувенірів та фото­графій.
          Те, що ми побачили, залишило по собі неповторні емоції, яскраві враження та чудові фотознімки. Подоро­жуючи Україною, козацькимкраєм, учні не лише дізналися про його історію, а й відчули волелюбний дух свого народу. Бажаємо всім відвідати ці чудові місця, які заряджають енергією та гарним настроєм

Міністерство
Служба якості
'
Черкаський інститу
Педадогічна преса

Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz