Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 18.10.2019, 04:57

Пастирська ЗОШ

Меню сайту
Погода

Другий урок професора Дахна

Людина обов'язку, великої душі і несамовитої самовіддачі

 

«Родина починається з дитини ». Цю давню істину Федір Власович Дахно несе крізь усе життя у своєму серці,адже він сам покликаний долею дарувати родинам щасливий шанс на продовження роду. Його називають дідусем тисячі малюків, разом із ним святкують Дні народження та повноліття ті, хто завдячує йому власним життям. Дахно Федір Власович - доктор філософії, кандидат медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Української та Нью-Йоркської академії наук, Національний представник країни в Європейському товаристві репродукції людини і ембріології (ESHRE), член Американського товариства репродуктивної медицини (ASRM), віце-президент Української Асоціації репродуктивної медицини (УАРМ) .

Талановитий вчений і організатор, людина високих професійних досягнень, широкої ерудиції і цілеспрямованості, визнаний спеціаліст в області репродуктивної медицини Федір Власович послідовно пройшов шлях від фельдшера до директора Інституту Репродуктивної Медицини.

У Федора Власовича довга і достойна професійна біографія. Він народився

19 червня 1939 року в селі Пастирське, Смілянського району, Черкаської області. Своє покликання відчув досить рано, і з 18 років служить медицині - спочатку завідуючим фельдшерсько-акушерським пунктом в селі Межигірка Шполянського району Черкаської області. В 1961 році вступає до Одеського медичного інституту і успішно закінчує його в 1968 році. Декілька років працює акушером-гінекологом. З 1972 року його доля пов'язана з кафедрою акушерства і гінекології Харківського медичного інституту. Тут він проходить шлях від ординатора до старшого наукового співробітника, захистивши в

1976 році кандидатську дисертацію. Цей період діяльності молодого дослідника ознаменований творчим і плодовитим співробітництвом з Академіком НАН України професором Валентином Івановичем Грищенко - «Вчителем з великої літери», як його називає вдячний учень. З 1983 по 1991 рік Федір Власович завідує лабораторією репродукції людини Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України в Харкові.

Професор Дахно очолює, створений ним у 1994 році, Інститут Репродуктивної Медицини в Києві. Під його керівництвом здійснюється наукова розробка, апробація і впровадження нових прогресивних методів діагностики і лікування всіх форм безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. До сфери наукових інтересів Федора Власовича також входять такі проблемні питання як сурогатне материнство і постмортальна (посмертна) репродукція.

Народна мудрість гласить, що дерево славиться плодами, а людина - своїми трудами. Федору Власовичу сьогодні є чим гордитися. Талановитий вчений, людина віддана науці, він присвятив своє життя медицині і розвитку вітчизняної охорони здоров'я. Завдяки дослідження професора Дахно суттєво розширилися можливості сучасної репродуктології, були впроваджені нові методи лікування безпліддя. А промовистий перелік досягнень говорить сам за себе. У 1984 році професору Дахно та його співробітникам вперше в Україні вдалося здійснити запліднення жіночої яйцеклітини ін вітро. З легкої руки Федора Власовича Дахно 19 березня 1991 року в Харкові народилася дівчинка Катя, зачаття якої відбулося поза організмом матері. Ця подія стала початком нової ери успішного застосування в Україні методики ДРТ. Так, в 1993 році народилася перша дитина в Україні після директної інтраперитоеальної інсемінації, в 1995 році на світ з'явилася дитина у жінки з видаленими яєчниками, в 1997 році народилася перша дитина в Україні за методикою ІКСІ. В Інституті Репродуктивної Медицини в 2003 році народилася дитина після 6 місяців зберігання ембріонів в рідкому азоті при температурі 196°С.

Вчений з гордістю говорить про головні результати своєї праці: «Немовлята, які народжуються у нас, найщасливіші. Тому що приходять в цей світ бажаними. Адже їх могло й не бути. А вони посміхаються, плачуть, радіють - ось вони: Божі діти, діти науки, наші діти».

Вчений займається активною викладацькою діяльністю. Як професор

кафедри акушерства, гінекології НМАПО їм. П.Л. Шупика виступає з лекціями для студентів, аспірантів, клінічних ординаторів та медичних працівників різних областей країни.

Вчений опублікував понад 210 праць (більше 150 наукового і 7 -навчально-методичного характеру), в тому числі 5 авторських винаходів, 3 збірника наукових праць, 5 монографій. Федір Власович вчився і вдосконалював свою майстерність протягом всього життя. З питань репродуктивної медицини проходив стажування в Еразмському Університеті (Роттердам, Нідерланди); Борн-Холлі - клініці кембриджського Університету (Великобританія); в Клініці Допоміжних репродуктивних технологій Гарвардського Університету і Кріоцентрі репродуктивних клітин (Бостон, США), в ряді клінік Європи та Австралії. Організував і провів 5 симпозіумів з міжнародною участю. Брав участь в багатьох міжнародних конгресах.

За значні заслуги Федір Власович удостоєний почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України»; неодноразово нагороджувався Почесними грамотами Президента України, Кабінету Міністрів України, МОЗ України, Київського міського голови; нагороджений медаллю «Ветеран праці», «Орденом Святого Миколи Чудотворця» III ступеня; є Лауреатом загальнонаціональної програми «Людина року 2002» в номінації «Вчений року» та Лауреатом премії Української Академії Наук.

Професор Дахно проводить активну громадську роботу як член Ради Черкаського Земляцтва «Шевченків Край», по мірі можливостей бере участь в наданні гуманітарної медичної допомоги Черкащині.

Відомий випускник Ф.В. Дахно систематично навідується до своєї рідної школи. Зустрічі завжди проходять в теплій, родинній атмосфері. Цього разу

Федір Власович відвідав музей школи, де ознайомився з музейними експозиціями , також поповнив розділ музею «Ф.В.Дахно – відомий земляк» книгою

«1+1=3. Біотехнологія запліднення ін вітро».

Приємно було спілкуватися з ученим, людиною високих професійних досягнень та широкої ерудиції.

Нам дуже поталанило, що ми маємо можливість зустрічатися і спілкуватися з такою людиною, а учням школи є на кого рівнятися. Як наголосив під час зустрічі сам Федір Власович, що і маленька школа може виховати свого Нобелевського лауреата.

Федір Власович постійно допомагає школі, завжди приїжджає із подарунками: новенькими комп’ютерами, принтером, холодильником, сучасним телевізором, також надає і матеріальну підтримку рідній школі.

Ми сподіваємося, що він ще не раз потішить нас своєю присутністю та цікавим спілкуванням.

Добре серце допомагає Федору Власовичу зближуватися з людьми, а переконання, що совість - найкраща моралістична книга, в яку потрібно частіше заглядати, зберігає прості і щирі відносини з колегами і пацієнтами, друзями і знайомими.

 

 

 

Другий урок професора Дахна     Нещодавно до Пастирської ЗОШ І-ІІ ступенів знову завітав відомий випускник Ф.В, Дахно. Його називають дідусем тисячі малюків, разом з ним святкують Дні народження та повноліття ті, хто завдячує йому власним життям. Людина, відома в широких колах медиків, науковців, філософів, громадських діячів. Доктор філософії, кандидат медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, академік Української та Нью – Йоркської академії наук, академік міжнародної академії інформатизації при ООН, національний представник України в Європейському товаристві репродукції людиниі ембріології (ESHRE 2002-2012),  член Наукової ради Асоціації приватних клінік і лабораторій з допоміжних репродуктивних технологій (APART) та Американського товариства репродуктивної медицини (ASRM), віце – президент Української асоціації репродуктивної медицини (УАРМ).

         Зустріч пройшла в теплій, родинній атмосфері. Приємно було спілкуватися з ученим, людиною високих професійних досягнень та широкої ерудиції, що пройшов шлях від фельдшера с. Межигірка, що на Шполянщині, до директора інституту репродуктивної медицини у м. Київ.

       Нам дуже поталанило, що ми маємо можливість зустрічатися і спілкуватися з такою людиною, а учням школи є на кого рівнятися. Як наголосив під час зустрічі сам Федір Власович, що і маленька школа може виховати свого Нобелевського лауреата.

       Під час зустрічі усі присутні отримали у подарунок книгу професора Дахна «1+1=3. Біотехнологія запліднення ін  вітро».

       Адміністрація та колектив Пастирської ЗОШ щиро вдячні Федору Власовичу за матеріальну підтримку рідної школи. Ми сподіваємося, що  він ще не раз потішить нас своєю присутністю та цікавим спілкуванням.

  

Педадогічна преса
Міністерство
Черкаський інститу
Календар
Календари для ucoz

Copyright MyCorp © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz